Žádost o půjčku lze podat online z pohodlí Vašeho domova a peníze mohou být převedeny na Váš bankovní účet během několika minut. Takto to zní opravdu jednoduše, ale je to opravdu tak?

"Podmínky pro získání půjčky online ihned na účet jsou velmi jednoduché a není nutné předkládat složité doklady. Zpravidla se jedná o základní požadavky jako je věk nad 18 let, trvalý pobyt v České republice, vlastnictví bankovního účtu a pravidelný příjem."

Přesně tento text je na internetu všude, ale realita je opravdu jiná

Začneme od začátku. Důležité jsou osobní doklady. Vyndáte občanský průkaz a zjistíte, že je propadlý, nebo jste nahlásili jeho ztrátu a pak ho našli a už je malér. Bez platné občanky se opravdu moc daleko neposunete. Šikovné jsou na to stránky Ministerstva vnitra, kde vám po zadání čílsla dokladů vyjede, zda-li není veden jako neplatný. Odkaz na tuto službu je ZDE

Když už se dostaneme přes platné doklady, tak od online půjčky na účet čekáte, že opravdu online bude. Zpravidla k platnému dokladu dodáte výpis z účtu.

Naštěstí už se nechodí do schránky pro výpis z účtu, který vám banka posílá každý měsíc, protože tam opět nastává problém.

Účet mám. Jak ho mám poslat. Skener nemám, možná kamarád, tak půjdu na poštu ať mi to nafaxují, pak to bude nečitelné.

Tohle všechno už je naštěstí za námi a tak jak nám banka pošle každý měsíc online výpis z účtu, tak my ho stejně dodáme k žádosti ať už jako přílohu mailu, nebo nahrajeme do aplikace. Paráda. Půl dne běhání ušetřeno a posláno za pár minut.

Následně už je to na schválení půjčky. Online podáte, online vám odpoví. Naštěstí vše, co jsme si zde dnes řekli udělá za vás mobil a na straně druhé stroj, který data rovnou zpracuje a vy výsledek máte do pár minut.

Jak podrobně probíhá schvalování a půjčení peněz, pokud máte nějaký ten škraloup a je vhodnější hledat půjčku bez registru, u které to také nečekaně není tak jednoduché se podíváme v dalším článku.